جشنواره مسابقات کتابخانه

مسابقات فرهنگی ویژه ماه مبارک رمضان در کتابخانه های عمومی شهرستان شمیرانات آغاز شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شمیرانات، علی محسنی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شمیرانات با اعلام این خبر افزود:

 همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و تقارن این ماه با ایام ارتحال امام خمینی (ره، مسابقات فرهنگی شامل مسابقه کتابخوانی از کتاب "با روح خدا در ماه خدا"، مسابقه تصویرگری سوره های قرآن کریم، ایستگاه مطالعه ( قرآن بخوانید، جایزه بگیرید ) و مسابقه حفظ چهل حدیث در سطح کتابخانه های عمومی این شهرستان در حال برگزاری ست .

 

وی افزود: مسابقه تصویرگری سوره های قرآن کریم ویژه علاقمندان ۴ تا ۱۴ سال می باشد که آنها می توانند با نقاشی موضوع یکی از سوره های فیل، یوسف، لقمان، کهف، کوثر، مسد، قدر، هود و یونس در این مسابقه شرکت کنند.

وی اضافه کرد به ۸۰ اثر برتر این مسابقه کارت هدیه ۳۰۰۰۰۰ ریالی تعلق خواهد گرفت. محسنی با اشاره به برگزاری مسابقه کتابخوانی گفت : ۱۰۰۰ جلد کتاب " با روح خدا در ماه خدا " توسط موسسه فرهنگی هنری عروج در اختیار کتابخانه های شهرستان قرار گرفت . تعداد ۲۰ سئوال از کتاب مذکور طرح و از بین کسانی که به همه سئوالات پاسخ صحیح دهند به قید قرعه به تعداد ۸۰ نفر کارت هدیه ۵۰۰۰۰۰ ریالی اهداء خواهد شد . وی با اشاره به اجرای طرح " ایستگاه قرآن کریم : قرآن بخوانید جایزه بگیرید " افزود : این طرح بین خردسالان، کودکان و نوجوانان ( تا ۱۲ سال ) برگزار می شود و جوایز این مسابقه شامل لوازم التحریر و بازی های فکری تهیه و در اختیار کتابخانه ها قرار گرفت . محسنی اضافه کرد : کتابخانه ها در دادن هدایا و جوایز این برنامه محدودیتی نخواهند داشت.

رئیس اداره کتابخانه های شمیرانات در پایان گفت: مسابقه حفظ چهل حدیث ویژه کتابخانه شهدای امامه ست که به‌صورت فصلی بین علاقمندان برگزار و به برگزیدگان جوایزی اهداء می شود .

لازم به ذکر است مهلت شرکت در این مسابقات تا ۳۱ خرداد ماه سال جاری ست.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

 

 shemiranatpl.blogfa.com

اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شمیراناتمنبع: http://niknamdeh-shemiranat.blogfa.com/